Czy ogrodzenia akustyczne są drogie?

Czy ogrodzenia akustyczne są drogie?

przegrody-dzwiekochlonne
ogrodzenia-plastikowe-do-ogrodu

To, czy ogrodzenie akustyczne jest drogie, zależy od kilku czynników. Na przykład rodzaj użytego materiału, rozmiar i umiejscowienie ogrodzenia oraz zakres, w jakim będzie ono wykorzystywane do kontroli dźwięku.

Koszt ogrodzeń akustycznych

Stawianie dźwiękoszczelnego ogrodzenia to świetny sposób na ochronę domu i zmniejszenie hałasu z zewnątrz. Jest to również sposób, aby dodać odrobinę prywatności i piękna. Jednak jest kilka rzeczy, które powinieneś wiedzieć przed zainstalowaniem jednego.

Ogrodzenia akustyczne mogą występować w wielu różnych materiałach. Na przykład, najczęstsze ogrodzenie akustyczne jest wykonane z litego drewna. Istnieją jednak również opcje ogrodzeń akustycznych z PCV i tworzyw drzewnych. Całkowity koszt instalacji ogrodzenia akustycznego różni się w zależności od jakości i rozmiaru.

Najczęstszym materiałem na ogrodzenie akustyczne jest drewno czerwone. Jest solidny i działa dobrze jako bariera dźwiękowa. Jednak niektóre z droższych opcji są wykonane z betonu lub Acoustifence.

Acoustifence to rodzaj materiału, który przekształca fale dźwiękowe o niskiej częstotliwości w energię tarcia wewnętrznego. Jest to prosty i ekonomiczny sposób na ochronę domu przed hałasem z zewnątrz. Materiał ten jest również dobry do redukcji hałasu maszyn i konstrukcji. Jest również łatwiejszy w instalacji niż solidna ściana.

Acoustifence dostępny jest również w wersji odblaskowej i pochłaniającej. Współczynnik redukcji hałasu wynosi do.78. Jednak prawdziwym testem ogrodzenia akustycznego jest to, jak dobrze jest ono w stanie blokować dźwięk.

Najskuteczniejszym ogrodzeniem akustycznym jest to wykonane z litego drewna. Jest wysokie, grube i zapobiegnie przedostawaniu się większości hałasu. Nie zapobiegnie jednak hałasowi wytwarzanemu przez cięższe ciężarówki.

Najlepsze ogrodzenie akustyczne wykonane jest z wysokiej jakości drewna. Jednak zastosowany materiał może również wpłynąć na to, jak skutecznie działa. Na przykład grube deski z piórem i wpustem są dobre w pochłanianiu hałasu. Może być również wykonane z konstrukcji plecionej lub listwowej.

Zawsze najlepiej jest uzyskać opinię profesjonalisty przed podjęciem jakichkolwiek decyzji o swoim ogrodzeniu akustycznym. Jest to również dobry pomysł, aby poprosić o demonstrację, jak działa ogrodzenie. Ważne jest, aby znaleźć ogrodzenie dźwiękoszczelne, które działa dobrze dla Twojego domu.

Na przykład, jeśli mieszkasz w obszarze miejskim, możesz rozważyć zainstalowanie ogrodzenia akustycznego. Hałas drogowy stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia.

Tłumienie hałasu przez ogrodzenia akustyczne

Zastosowanie ogrodzeń akustycznych może pomóc w zmniejszeniu hałasu powodowanego przez ruchliwe ulice i hałaśliwych sąsiadów. Mogą one również zmniejszyć hałas z pomieszczeń przemysłowych, kolei i autostrad. Dostępnych jest kilka różnych typów ogrodzeń akustycznych. Należą do nich drewno czerwone, cedr, ziemia ubijana i blacha stalowa.

Korzystanie z ogrodzeń akustycznych w celu zmniejszenia hałasu otoczenia może być skutecznym sposobem na poprawę komfortu domu. Mogą one również zwiększyć bezpieczeństwo i prywatność. Dobre ogrodzenie powinno być wystarczająco wysokie, aby uniemożliwić falom dźwiękowym przejście nad nim. Wysokość ogrodzenia należy skonsultować z lokalnym urzędem planowania przestrzennego.

Pierwszym krokiem jest ustalenie, skąd pochodzi hałas. Zazwyczaj hałas pochodzący z ruchu drogowego ma natężenie od 45 do 70 decybeli. Masztachety przemysłowe i górnictwo to dwa powszechne źródła hałasu. Zastosowanie ogrodzeń akustycznych jest niedrogim i skutecznym sposobem na zmniejszenie tych dźwięków.

Standardowa ściana z kołkami 2 x 4 i płytą gipsową ma STC równe 30. Dźwięk o natężeniu 50 decybeli jest 4 razy głośniejszy niż dźwięk o natężeniu 30 decybeli. Jednak gęstsza ściana zapobiegnie przenikaniu większego hałasu. Stosunek masy do powierzchni ściany będzie również określał jej właściwości w zakresie izolacji akustycznej.

Mieszkaniowe ogrodzenie akustyczne jest zazwyczaj wykonane z paneli z drewna impregnowanego ciśnieniowo, zamontowanych na słupach z drewna impregnowanego ciśnieniowo. Panele te są znacznie grubsze niż standardowe panele ogrodzeniowe. Są również znacznie cięższe. Ich waga może dochodzić do 10 kg/m2, co stanowi ponad dwukrotność wagi standardowych paneli ogrodzeniowych.

Dobre ogrodzenie akustyczne może zmniejszyć poziom hałasu nawet o 28 decybeli. Jednak dokładna ilość redukcji będzie zależała od wielkości i rodzaju ogrodzenia. Ogólnie rzecz biorąc, ogrodzenie o wysokości ponad dwóch metrów będzie wymagało pozwolenia na budowę.

Akustyczna warstwa tłumiąca z włókna mineralnego może pomóc w pochłanianiu hałasu z zewnątrz. Jest ona również zaprojektowana tak, aby spełniać surowe normy brytyjskie.

Materiał pochłaniający dźwięk w ogrodzeniach akustycznych jest również bardzo skuteczny, gdy jest stosowany do otaczania głośnych jednostek klimatyzacyjnych. Jest również tańszy niż ściany murowane lub pełne.

Dodanie masy do ogrodzeń akustycznych

Dodanie masy do ogrodzeń akustycznych nie zawsze jest dobrym pomysłem. Istnieją jednak inne możliwości.

Najlepszym materiałem wygłuszającym jest solidna bariera, która jest w stanie wytłumić dźwięk. Można użyć grubej zasłony, deski na desce projekty pikiet, a nawet ściany cementowe. Musisz upewnić się, że masz ich wystarczająco dużo, aby stworzyć dobrą barierę.

Winyl obciążony masą to dobry sposób na dodanie masy do ogrodzenia akustycznego. Możesz go użyć do wygłuszenia drzwi lub możesz go przymocować do ogrodzenia.

Masowo ładowany winyl jest wykonany z grubych arkuszy winylu, które są ułożone jeden na drugim. Należy nałożyć na siebie każdy arkusz około dwóch do trzech cali. Następnie można je zszyć do ramy ogrodzenia. Jest to trwałe i odporne na warunki atmosferyczne. Możesz nawet użyć go do wypełnienia luk w ogrodzeniu.

Winyl obciążony masą jest dobrą opcją dla ogrodzeń, które są zbyt krótkie, aby użyć paneli pełnych. Nie jest to jednak najlepszy wybór dla dźwięków o niskiej częstotliwości. Możesz to nadrobić, instalując grubszą barierę dźwiękową.

Masowo ładowany winyl jest również dobrą opcją dla ogrodzeń, które nie mają wysokości, aby użyć solidnych paneli. Dobrym pomysłem jest użycie ogrodzenia, które ma 8 stóp wysokości lub więcej. Wysokość Twojego ogrodzenia określi, jak skutecznie blokuje hałas.

Dźwiękoszczelne ogrodzenie to dobry sposób na zablokowanie niepożądanego hałasu od sąsiadów i ruchu ulicznego. Jednak ilość dźwięku, który można zablokować, zależy od jakości ogrodzenia i jego umiejscowienia.

Możesz również użyć masztachety do białego szumu, aby pomóc zamaskować niepożądany hałas. Trwa to jednak tylko tak długo, jak długo maszyna jest włączona.

Warto również rozważyć posadzenie drzew i krzewów. Drzewa i krzewy mogą pomóc w pochłonięciu dźwięku. Stanowią również miłe odwrócenie uwagi.

Możesz również użyć fontann. Elementy wodne mogą wytwarzać biały szum, który jest dobrym sposobem na zamaskowanie hałasu z zewnątrz. Można również zainstalować wiatraki, które również pomogą zamaskować hałas.

W skonstruowaniu dźwiękoszczelnego ogrodzenia może pomóc Ci handyman. Będzie on dokładnie wiedział, jakich narzędzi użyć. Możesz również kupić specjalne kurtyny dźwiękoszczelne, które możesz zainstalować.

Umieszczenie ogrodzeń akustycznych

Dodanie ogrodzenia dźwiękoszczelnego może być świetnym sposobem na zmniejszenie hałasu komunikacyjnego. Niezależnie od tego, czy jest to dla Twojego domu czy firmy, będziesz w stanie zmniejszyć ilość hałasu, który przychodzi do Twojej nieruchomości. Niezależnie od tego, czy masz hałasugo sąsiada, czy szukasz dodatkowej prywatności, dodanie ogrodzenia może być świetnym sposobem na zablokowanie niechcianego hałasu.

Przed zainstalowaniem ogrodzenia dźwiękoszczelnego, należy rozważyć, gdzie chcesz, aby ogrodzenie było zlokalizowane. Jeśli jesteś w obszarze z głośnym ruchu, może być najlepiej zbudować ogrodzenie, które jest blisko ulicy. Oprócz blokowania hałasu ruchu drogowego, ogrodzenie może również utrzymać rozmowy w domu poza zasięgiem słuchu.

Rodzaj materiału, którego używasz, również ma znaczący wpływ na jakość redukcji hałasu. Niektóre ogrodzenia są wykonane z solidnych paneli, podczas gdy inne wykorzystują wiele materiałów. Będziesz chciał wybrać materiał, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Ogrodzenia akustyczne mogą być wykonane z różnych materiałów, w tym z litego drewna, winylu, muru lub kompozytu. Będziesz chciał wybrać materiał, który jest mocny i trwały.

Będziesz także chciał wybrać ogrodzenie, które jest wystarczająco wysokie, aby zablokować większość hałasu. Ogrodzenie, które jest tylko 6 stóp wysokości nie będzie skuteczne. Będziesz chciał się upewnić, że ogrodzenie jest co najmniej 4 razy odległość od źródła hałasu.

Będziesz także chciał się upewnić, że używasz ogrodzenia, które jest szczelne. Szczeliny między deskami mogą pozwolić na przejście dźwięku. Jeśli masz standardowe ogrodzenie, zawsze jest luka. Możesz użyć masowo ładowanego winylu, aby wypełnić te luki.

Ważna jest również długość Twojego ogrodzenia. Będziesz chciał się upewnić, że jest wystarczająco wysoki, aby zablokować większość hałasu ruchu. Jeśli mieszkasz w mieście z silnym wiatrem, będziesz chciał się upewnić, że ogrodzenie może wytrzymać dominujący wiatr.

Należy również wziąć pod uwagę to, czy ogrodzenie jest widoczne, czy nie. Jeśli ogrodzenie jest blisko ulicy, może być celem dla ratusza. Będziesz chciał utrzymać ogrodzenie na tyle wysokie, że może przerwać linię wzroku, co zatrzyma hałas drogowy.

Dane adresowe:

AKTE www.ogrodzenia-platikowe.pl – ogrodzenie dźwiękoszczelne – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 61 665 06 06
kom: 784 377 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]

Previous post Ogrodzenia stalowe dla bezpiecznych ogrodzeń dla Twojego domu
Next post najlepsze akustyczne betonowe panele ogrodzeniowe