Odzyskiwanie danych z macierzy RAID ceny tudzież możliwości.

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID Spojrzenie na metodę odzyskiwania macierzy RAID

Przywracanie danych z macierzy RAID 0+1 jaka skuteczność? i jakie są zapłaty.
Przywracanie danych RAID 0+1

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID Najczęstsze pytania dotyczące odzyskiwania danych z macierzy RAID, to jak to właściwie działa i jaki dysk należy wybrać do procesu? Są to ważne pytania, ale odpowiedzi w dużej mierze zależą od rodzaju dysku i indywidualnego przypadku. Dyski w macierzy RAID różnią się częściowo tym, co wskazuje ich oprogramowanie układowe, oraz poziomem redundancji, jaki mają do dyspozycji. W tym artykule opiszemy szczegółowo różne składniki macierzy RAID oraz prędkości dysków, które najlepiej obsługują.

Przywracanie danych z macierzy RAID 0+1 umiejętny serwis.

Dwa główne komponenty wymagane do odzyskiwania RAID to kontroler oraz magistrala kontrolera RAID. W uproszczeniu wygląda to następująco: kontroler steruje logiką dysków i koordynuje komunikację pomiędzy systemem operacyjnym hosta a każdym komponentem macierzy. Magistrala RAID zajmuje się faktycznym zapisem danych i w razie potrzeby przesyła je pomiędzy współpracującymi systemami. Istnieje kilku popularnych producentów kontrolerów RAID, w tym Dell, Apple, SanDisk, Western Digital i WD Lab. Macierz może posiadać zaledwie cztery kontrolery lub nawet szesnaście, jeśli wykorzystuje konfigurację nieredundantną.

Przywracanie danych z macierzy RAID 0,1 charakterystyki odlotowego usługi.

Aby rozpocząć proces odzyskiwania, system operacyjny musi wiedzieć, które urządzenia są obecnie używane, a które muszą zostać utracone. Aby określić, które urządzenia będą musiały zostać utracone, każdy blok logiczny w systemie plików musi zostać zmapowany z odrębną nazwą pliku. Każdy adres logiczny w systemie plików jest zapisywany indywidualnie, a następnie przesyłany do systemu operacyjnego jako zestaw bloków dyskowych. Na przykład, pierwszy blok logiczny zapisany jako ” LVDS-001-000B1B-0000″, co odpowiada ” LVDS-00-001-000B1B-0000-00″ na dysku logicznym.

Odtwarzanie danych z macierzy RAID 0+1 serwis.

Każdy adres logiczny może być odwzorowany na adres urządzenia w systemie plików. Aby określić, które sektory na dysku muszą zostać odzyskane, należy odłączyć głowice każdego dysku od systemu, a następnie zbadać je. Sterownik PCH każdej głowicy dysku powinien być zbadany przy użyciu „nsics” w celu wykrycia potencjalnych komunikatów o błędach. Następnie należy wyczyścić pozostałe sektory za pomocą „defragmentatorów”. Jeśli po wyczyszczeniu nadal występują błędy, dysk musi być całkowicie ponownie podłączony do systemu za pomocą programu „virtio-smd”.

Po pomyślnym wykonaniu tych zadań, istnieje jeszcze kilka innych czynników, które należy sprawdzić. Najbardziej oczywiste z nich to dostępność miejsca na dysku twardym, aktywność operacji wejścia/wyjścia, alokacja plików i wykorzystanie optymalizatora sterowników. Dostępność miejsca na dysku twardym jest obliczana jako ilość miejsca potrzebna do zapisu i odczytu plików. Aktywność operacji we/wy jest obliczana jako całkowity czas operacji we/wy systemu. Alokacja plików jest wykonywana zgodnie z wymaganiami obciążenia roboczego.

Po wykonaniu wszystkich tych zadań, system może zostać poddany testom. Istnieją dwie metody testowania odzyskiwania danych z macierzy RAID: ręczna i automatyczna. W metodzie ręcznej należy zidentyfikować fizyczne uszkodzenie macierzy. Następnie określa się, czy dysk może nadal działać przy użyciu syntetycznego benchmarku. W przypadku testu automatycznego, menedżer odzyskiwania danych przeprowadza automatyczny test w celu określenia ogólnej wydajności systemu pamięci masowej.

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID jednostka moralna do wezwania.

W poprzednim teście zadania odczytu i zapisu trwające cztery minuty zostały uruchomione ponownie w celu sprawdzenia poprawy wydajności. Podczas uruchamiania, spójność wyników była zgodna z poprzednimi wynikami. Oznacza to, że nie zaobserwowano znaczących zmian w konfiguracji macierzy RAID i wyniki również były spójne.

Wniosek z recenzji – dobrym sprzętem o doskonałej pojemności i szybkości jest Danych macierzy raid cozumie. Sprzęt dostarcza to, co obiecuje. Jest bardzo szybki podczas obsługi wielu zadań i zapewnia świetną wydajność podczas wykonywania deduplikacji danych. Jedyną niewielką wadą tego produktu jest to, że nie może on wykonywać zadań dostępu losowego.

Dane adresowe:

AKTE Odzyskiwanie danych – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 784 898 784
Telefon: 784 380 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]

Previous post Serwis ploterów to stabilność pracy architekta. naprawa ploterów
Next post Serwis ploterów jest ci niezbędny do biura. naprawa ploterów